Zdjęcia nieruchomości odgrywają kluczową rolę w procesie sprzedaży lub wynajmu domów, mieszkań oraz innych nieruchomości. Poprzez wysokiej jakości fotografie można w pełni ukazać atuty i unikalne cechy danej nieruchomości.

Jeśli decydujesz się na samodzielne wykonanie zdjęć do oferty, zadbaj o kilka szczegółów:

  1. Pilnuj pionów. Fotografuj tak, aby krawędzie pionowe ścian nie ulegały zniekształceniu. W przypadku standardowych pomieszczeń najlepszą do tego wysokością jest 1 metr – na takim poziomie powinien znajdować się obiektyw aparatu, tak aby zdjęcie wyglądało naturalnie.
  2. Utrzymuj stałą wysokość obiektywu. Staraj się robić  wszystkie zdjęcia z tej samej wysokości. Sporym ułatwieniem będzie statyw – jeśli go nie posiadasz,  zapamiętaj, na jakiej wysokości Twojego ciała znajduje się  obiektyw.
  3. Przemyśl kompozycję.Unikaj fotografowania pomieszczeń centralnie. Dużo lepszy efekt uzyskasz robiąc zdjęcia po przekątnej.
  4. Fotografuj w poziomie.Większość portali internetowych jest przystosowana do prezentacji zdjęć poziomych. Zdjęcia pionowe zostaną przycięte, co zepsuje zamierzony efekt.
  5. Dobierz oświetlenie. Zdjęcia pomieszczeń najlepiej prezentują się w pełnym oświetleniu. Nawet jeśli fotografujesz za dnia, włącz wszystkie punkty, które mogą doświetlić Twój dom lub mieszkanie.
  6. Unikaj zbędnego artyzmu. Przesadne zbliżenia lub nietypowe kompozycje rzadko kiedy dają pożądany efekt – często najlepsze rozwiązania, to te najprostsze.

Szczegółowa prezentacja domu lub mieszkania może odbyć się również online. Dzięki zastosowaniu technologii wirtualnego spaceru, potencjalny nabywca zwiedza lokal bez konieczności wychodzenia z własnego domu, a do kolejnego etapu sprzedaży przystępują wyłącznie osoby najmocniej zainteresowane, już po dokładnej weryfikacji, czy nieruchomość spełnia ich oczekiwania. Opcja ta upraszcza również przygotowanie wnętrz do prezentacji (wystarczy jednokrotnie przed nagraniem, a nie przed każdą wizytą) oraz umożliwia „oprowadzanie” o każdej dogodnej porze, bez ingerencji w życie obecnych właścicieli lub lokatorów.  To ogromna oszczędność czasu oraz ułatwienie logistyczne w sytuacji, gdy nieruchomość jest aktualnie zamieszkana.

W jaki sposób zorganizować spacer 3D? W przypadku współpracy z MAXON Nieruchomości na zasadzie wyłączności, możemy zorganizować za Ciebie całość procesu (od nagrania po promocję linku).

Other news