Home staging to technika, w której zmienia się wygląd i aranżację wnętrz, aby stworzyć atrakcyjną przestrzeń, łatwą do wyobrażenia sobie jako własne miejsce zamieszkania przez potencjalnych nabywców.

To pojęcie obejmuje wszelkie działania które sprawiają, że Twój dom lub mieszkanie prezentuje się bardziej atrakcyjnie, zarówno na zdjęciach, jak i podczas osobistych prezentacji.  Aby wnętrze zyskało na przytulności, możesz zlecić usługę home-stagingu profesjonalnej firmie lub spróbować samodzielnie nadać pomieszczeniom więcej blasku.

Im mniej, tym lepiej

Schowaj wszystkie zbędne rzeczy – im mniej na półkach, tym wizualnie więcej światła i przestrzeni. Jeśli musisz zostawić jakieś podniszczone elementy, przykryj je, o ile to możliwe. Im bardziej neutralny będzie wystrój, tym łatwiej potencjalny nabywca zobaczy w nim przestrzeń dla siebie. Unikaj kontrowersji i zapomnij na chwilę o własnych upodobaniach. Prostota rządzi: kolory ścian raczej białe lub pastelowe, dodatki subtelne i w niewielkich ilościach.

Kuchnia

Mało który element kuchennego wyposażenia wygląda dobrze na zdjęciach – postaraj się zostawić na kuchennym blacie jak najmniej rzeczy. Dobrym pomysłem będzie za to posadzenie ziół w odpowiednio dobranych doniczkach. Duża miska świeżych owoców (pomarańczy, jabłek, winogron) również przyciągnie wzrok

Jadalnia

Stół świetnie prezentuje się zastawiony   przyda się tu wazon ze świeżymi  kwiatami, filiżanki lub elegancka zastawa. Wszelkie bieżniki i podkładki również będą mile widziane,  o ile oczywiście są dobrej jakości i nie spowodują wrażenia przeładowania kompozycji. Zwróć uwagę na poduszki na krzesłach – te podniszczone zdejmij na czas zdjęć i prezentacji mieszkania.

Łazienka

Schowaj wszystkie butelki i pojemniki z kosmetykami. Wypoleruj armaturę i szyby od kabin prysznicowych –  będą świetnie przyciągać wzrok. Ręczniki (najlepiej jednokolorowe, w wyrazistych kolorach) dobrze wyglądają złożone w ładną kostkę (lub zwinięte w rulon) i ułożone np. na pralce  Jeśli masz trochę czasu i umiejętności, możesz też odświeżyć płytki łazienkowe za pomocą farby.

Sypialnia

Jeśli pościel nie jest przykryta narzutą, powinna zostać wyprasowana i pasować stylem do reszty mieszkania. Posprzątaj porozrzucane ubrania, deskę do suszenia lub prasowania. Jeśli szafa wnękowa posiada drzwi z szybami lub lustrem, koniecznie przetrzyj je i wypoleruj.

 

Other news